+ 48 794 703 593 INFO@SANDRAGIZA.PL

Wybór swojego fotografa…

 

Nie jest to takie proste jak mogło by się wydawać, jest wiele czynników na które trzeba zwrócić uwagę wybierając fotografa, ale jeśli znajdziecie tego odpowiedniego to o całą resztę nie musicie się już martwić…

Wybierając fotografa sprawdź koniecznie :

Portfolio – styl zdjęć które sobą reprezentuje. Czy ich kolorystyka Ci odpowida, mogą być to matowe zdjęcia z lekko wyblakłymi kolarami, mniej nasyconymi lub zdjęcia pełne żywych barw, każdy fotograf wykonuje sesje wedlug siebie i to jest dobre. Wybierz proszę takiego, który odpowiada Tobie.

Wiedza i możliwości – szkolenia i warsztaty fotograficzne są ważne, szczególnie podczas sesji z najmłodszymi – noworodkami. Wiedza o bezpoecznym ułożeniu maluszka jest bardzo ważna.Nawet nie ułożenie dziecka wymaga wiedzy, co można a czego nie. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Sprzęt i akcesoria – mówi się że sprzęt nic nie da jeśli fotograf nie wie co zrobić i to racja ( patrz wyżej ) jednak aby osiągnąć wysoką jakość zdjęć musimy posiadać sprzęt który nam to zagwarantuje. W przypadku reportażu warto mieć minimum dwa aparaty + obiektywy. Tak też właśnie posiadam, aby czuć się swobodnie i nie martwi się gdy jeden aparat ulegnie awarii. Zdjęcia, które wykonuję są w bardzo wysokiej jakości ( pracuje na sony a7 r3 ) i jasnych obiektywach dzięki czemu zdjęcia są ostre i można z nich drukować bardzo duże obrazy.  

 

Dopasowanie oferty do swoich potrzeb

Wybór odpowiedniego pakietu to kwestia kluczowa całej sesji. Od niego będzie zależała ilość stylizacji wykonanych podczas sesji zdjęciowej. Jeśli chcielibyście większą ilość zdjęć jak z pakietu 1 ale nie lubicie się przebierać mam dla Was dobrą wiadomość – nie musicie. Wykonałam wiele sesji, które finalnie kończyły się bardzo dużą ilością zdjęć przy jednym ubiorze Pani, ale dzięki różnorodności np. krajobrazu podczas sesji plenerowej stworzyłyśmy różnorodne i ciekawe kadry. 
Pakiety są stworzone tak aby był atrakcyjne cenowo jednak pozostając przy wysokich standardach obróbki oraz wydruków.

 

Jak wygląda sesja zdjęciowa ? 

 

Troszkę w skrócie bo każda wygląda inaczej, jednak kolejność pozostaje taka sama i gdy już przejdziemy powyższe punkty….

– Ustalamy wspólnie termin sesji, otrzymujecie ode mnie wszelkie informacje o przygotowaniu
– Otrzymujecie krótki kwestionariusz odnośnie preferencji sesji lub wyboru sukienek jeśli jest to sesja ciążowa plenerowa tak abym mogła zabrać je ze sobą ( w plener zabieram namiot przebieralnię ) 
– Spotykamy się o wyznaczonej godzinie w studiu lub w ustalonym miejscu w plenerze
– Podczas sesji wykonujemy zdjęcia – wszystko powiem, co jak i gdzie, nie martwię się, że nie będziecie wiedzieli jak pozować, to bardzo proste a od tego również macie mnie
– Po sesji zdjęciowej następuje selekcja zdjęć przeze mnie – odrzucam wszystkie te które są nieudane, nieostre
– Mając już wybrane te najlepsze z najlepszych wysyłam do Was specjalną galerię online, w której bezpośrednio wybieracie zdjęcia do obróbki ( te które otrzymacie ) Każde dodatkowe ujęcie poza pakietem to koszt wg aktualnego cennika. Nie wybrane zdjęcia są usuwane i nie ma możliwości ich przekazania w wersji nieobrobionej.
– Kolejnym etapem będzie wysłanie przez Was zdjęć w galerii i moja obróbka. Czas oczekiwania od wyboru zdjeć to zazwyczaj 14 – 30 dni roboczych. Staram się zawsze aby były do odbioru jak najwcześniej będzie to możliwe. Jeśli zamawiamy dodatkowe odbitki / albumy/ obrazy – to jest odpowiedni moment aby przesłać całość zamówienia. Dzięki temu nie wydłużymy jego czasu. Pamiętajcie proszę że produkty foto możecie zamówić w dowolnym terminie, nawet po sesji.

– Każde wybrane zdjęcie będzie w wydrukowane w formacie 15×23 oraz zgrane na pendrive w wysokiej jakości i w wersji do udostępniania.

Co otrzymają Państwo po naszej sesji ?

Kiedy wszystko już jest gotowe, kurier dostarczy mi przesyłkę z naszymi odbitkami i produktami dodatkowymi np albumami, czas na ich spakowanie. 

Każda sesja pakowana jest przeze mnie do pudełeczka, zazwyczaj są to brązowe kraftowe papierowe pudełka lub etui ze złoceniem, bardzo je lubię i z informacji przekazywanych mi przez Was wynika, że wy również. Zdjęcia zgrywane są na pendrive w dwóch folderach – w jakości wysokiej i przystawane specjalnie do druku, oraz w w jakości przygotowanej do udostępniania ( te z logo ) to właśnie te zdjęcia proszę abyście udostępniali np. na Facebooku. Zdjęcia do druku mogą stracić bardzo na jakości kiedy będziemy chcieli je trwać na serwer portali społecznościowych.

Dzięki przekazywanym odbitkom i albumom, wiecie jak zdjęcia powinny wyglądać kolorystycznie. Pracuję na monitorze graficznym, skalibrowanym, dzięki czemu widzę to co otrzymuję  w druku. Nie ma tutaj mowy o przypadkach. Zdjęcia są na papierze jedwabistym FUJI SILKI – nie odbijają światła, ale nie są tez zbyt matowe – jednym słowem mówiąc są idealnie dostosowane. W studiu możecie również się z nimi zapoznać. 

Gdy wszystko jest już pięknie spakowane otrzymujecie ode mnie SMS z informacją o odbiorze sesji oraz godzinkami w tym dniu w których można ją odebrać. W inne dni zawsze proszę o kontakt telefoniczny, wtedy jestem w stanie podać Wam dokładne godzinki innych odbiorów.