+ 48 794 703 593 INFO@SANDRAGIZA.PL

INFORMACJE O SESJACH NOWORODKOWYCH

KIEDY WYKONAĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ?

Na sesję noworodkową najlepszym momentem są pierwsze dni życia Waszego maluszka. W studiu wykonuje sesje głównie do 21 dnia po porodzie ( czasem zdarzają się również starsze maluszki ). Prawdą jest, że im wcześniej wykonamy taką sesję, tym lepiej. Dlaczego?Pierwsze dwa tygodnie – od 6tego do 14stego dnia – maleństwo śpi najlepiej, budzi się sporadycznie na karmienie i przewijanie, dlatego w dużej mierze przesypia całą sesję, co pozwala na wykonanie pięknych  fotografii i sprawia, że sesja przebiega szybko i sprawnie.

Wiadomo, że zdarzają się różne sytuacje i taką np. jest przedłużony pobyt w szpitalu lub narodziny maluszka o niskiej wadze – poniżej 3 kg, jak również pojawieniem się wcześniaka – przed 38 tyg., wtedy sesje organizujemy nawet do 4-5 tygodnia życia dziecka. Termin spotkania ustalany jest indywidualnie mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo maluszka, jak również komfort rodziców.

KIEDY NALEŻY ZAREZERWOWAĆ TERMIN SESJI NOWORODKOWEJ?

Sesję najlepiej zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, nawet już w trakcie trwania ciąży. Rezerwacje przyjmuje nawet z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, wyznaczamy wtedy wstępny termin około 7 dni po porodzie. Data ta jednak nie jest ostateczna i wymaga potwierdzenia jej po porodzie. Tylko 5% dzieci rodzi się w wyznaczonym terminie jak również biorąc pod uwagę zdarzenia losowe, data sesji noworodkowej może zostać przesunięta.

Zdarza się również że jestem w stanie zaproponować termin z dnia na dzień, jednak zdarza się to niezwykle rzadko, niemniej jednak próbować zawsze warto ?

Rezerwacji dokonujemy przez system rezerwacyjny zalamo.

Rezerwację potwierdzamy przez elektroniczny system zalamo, w mailu rezerwacyjnym znajdować się będzie link do elektronicznej płatności  – rezerwacja wymaga bowiem wpłaty zadatku w wysokości 100 zł. Do rezerwacji potrzebuję Twoich danych: imienia i nazwiska, adresu email oraz nr telefonu.

ILE TRWA SESJA NOWORODKOWA?

Sesja noworodkowa trwa +/- 2 godzinki, warto jednak zarezerwować sobie na nią nawet 3h w razie gdyby usypianie maluszka lub karmienie trwało dłużej. Sesje wykonuje głównie w godzinach porannych gdy maluszki są najbardziej senne.

Podczas takich zdjęć najważniejszy jest komfort maluszka. Musi na spokojnie mieć czas aby zejść i zasnąć. Zazwyczaj zaczynam od zdjęć samego maluszka, tak aby rodzice mieli spokojnie czas na przygotowanie. Jeśli maluszek może zostać nakarmiony w studiu zaczynamy oczywiście od karmienia i utulenia, a następnie przechodzimy do zdjęć.

GDZIE ODBYWA SIĘ SESJA NOWORODKOWA?

Sesje noworodkowe stylizowane wykonuje w Studiu w Gdyni przy ul. Borowikowej 13a, natomiast możliwe jest również wykonanie sesji domowej – u Was – jednak będą to zdjęcia Lifestylowe – naturalne, głównie z rodzicami i samego maluszka bez wykorzystania akcesoriów. Ze względu na dwa różne pakiety mam nadzieję, że dopasujecie odpowiedni dla własnych potrzeb ?

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W SESJI NOWORODKOWEJ?

Podczas sesji noworodkowej wykonuję ujęcia samemu maluszkowi, jak również rodzinne. W sesji może brać udział starsze rodzeństwo. Bardzo ważne jest aby zapewnić maluszkowi komfort, dlatego proszę aby w studiu przebywało w trakcie pierwszej części jak najmniej osób. Jeśli istnieje możliwość aby rodzeństwo dołączyło do nas dopiero na czas zdjęć rodzinnych będzie super, jeśli nie mamy takiej możliwości, spokojnie poradzimy sobie ?

Z uwagi na bezpieczeństwo i higienę w studio, sesje z udziałem pupili (psy, koty) są organizowane wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu.

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ PRZESŁANKI DO PRZEŁOŻENIA SESJI NOWORODKOWEJ?

Tak istnieje kilka powodów, przez które lepiej przełożyć sesję noworodkową na pózniejszy termin: Istnieją przesłanki do przełożenia sesji noworodkowej na termin późniejszy:

  • Samopoczucie mamy po porodzie – jeśli mama jest osłabiona i źle znosi okres połogu, lepiej zdecydować się na sesję domową – naturalną lub poczekać aż mamusia nabierze sił.
  • Wcześniactwo: sesję noworodkową ustalamy wówczas wtedy gdy maluszek nabierze siły i masy (najlepiej powyżej 3 kg)
  • Naświetlanie w przypadku żółtaczki

CO NIE JEST PRZECIWWSKAZANIEM DO SESJI NOWORODKOWEJ?

W takich sytuacja nie musimy przekładać terminu sesji :

  • Żółtaczka (bez konieczności naświetlania) nie jest przeciwwskazaniem do sesji – jest wręcz czynnikiem, który sprzyja fotografowi noworodkowemu. Wysoki poziom bilirubiny u Malucha powoduje, że dziecko jest bardziej senne i dzięki temu sesja przebiega szybciej i sprawniej
  • Porodowe zmiany na skórze noworodka np. krwiaki, przebarwienia, drobna alergia
  • Łuszcząca się, sucha skóra na ciele noworodka – złuszczanie skóry jest procesem naturalnym nie wpływającym na komfort malucha
  • Spadek wagi malucha – jeśli tylko na sesję zabierzecie ze sobą pokarm, nie jest to przeciwwskazaniem do sesji. Maluch jest na spotkaniu karmiony regularnie, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem lub na żądanie.
  • Kolka – osobiście uważam, że nie jest przeciwwskazaniem do sesji, to stan który zazwyczaj kończy się dopiero gdy maluszek może skończyć nawet 3 miesiące. Przekładanie sesji „po kolce” może uniemożliwić nam jej wykonanie. Maluszki które mają takie problemy układamy w komfortowych pozach dla nich. W przypadku wystąpienia kolki można mnie o tym poinformować np dzień przed sesją.

CZY MOŻEMY WYBRAĆ STYLIZACJE ?

Sesje przygotowuje indywidualnie dla każdego maluszka, czasem zdarza się, że coś powtórzę, często też robię coś zupełnie nowego. W kwestionariuszu wysyłanym po rezerwacji proszę Was o podanie ulubionych kolorów, motywów etc. Jeśli macie również upodobane ujęcia z moich wcześniejszych sesji również możecie dać mi znać o nich. Pamiętajcie proszę jednak że każdy maluszek jest inny, dla każdego inna poza może być komfortowa więc od niego zależy czy uda nam się to wykonać.

BEZPIECZEŃSTWO W TRAKCIE SESJI NOWORODKOWEJ

Gdy oddajecie  w moje ręce swój największy skarb, możecie być pewni że trafia on w przeszkolone ręce. Jego bezpieczeństwo jest najważniejsze dla mnie, jak również Wasz komfort. Mając na uwadze powyższe w studiu najważniejsze są:

• odpowiednia temperatura w pomieszczeniu,

• asekuracja i bliskość rodziców,

• bezpieczne i stabilne akcesoria oraz dodatki używane do aranżacji,

• wszystkie ubranka, kocyki są prane po każdej sesji

W studiu bardzo cenię sobie czystość, dlatego do głównego pomieszczenia gdzie wykonujemy sesję nie wschodzimy w butach. Można zabrać ze sobą obuwie na zmianę – klapki, papucie.Dbam o to by najmniejsi modele którzy często czołgają się po podłodze mieli jak najbardziej komfortowe warunki ?